Wypadek przy pracy w gospodarstwie zgłosisz przez Internet! - AgroTube

Wypadek przy pracy w gospodarstwie zgłosisz przez Internet!

Data publikacji: 28/04/2021 20:04

Aktualizacja: Autor: Marta Kowalska | Data: 28 kwietnia 2021 o 20:15

wypadek przy pracy

Autor zdjęcia: Pixabay

5
(1)

Pandemia koronawirusa powoduje, że coraz więcej spraw urzędowych możemy załatwić przez Internet. W ostatnich dniach Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała, że korzystając z systemu ePUAP można zgłosić także wypadek przy pracy.

Wypadek przy pracy niestety, zdarza się w pracy rolników dość często. Gdy tak się stanie – po uzyskaniu pomocy – ważne jest, aby móc szybko załatwić formalności związane z odszkodowaniem. Tu z pomocą przychodzi internetowy system ePUAP.

Jak informuje KRUS, niedawno uruchomiono możliwość zgłaszania w ten sposób wypadku przy pracy rolniczej. Możliwe jest także składanie wniosku o jednorazowe odszkodowanie z powodu uszczerbku na zdrowiu.

Zmiany w KRUS okażą się dla rolników dużym problemem? Przeczytaj więcej na ten temat!

Jak zgłosić wypadek przy pracy?

KRUS za wypadek przy pracy rolniczej uznaje nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności. Wypadek należy zgłosić jak najwcześniej. Maksymalny czas to sześć miesięcy.

Pierwszą sprawą, którą musimy zrobić zgłaszając wypadek jest zalogowanie się do serwisu ePUAP. Można zrobić to przez profil zaufany, który większość z nas posiada. Po zalogowaniu należy wpisać w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej. Potem należy wybrać sprawę i wypełnić formularz zatytułowany ,,Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej”. Na zakończenie wystarczy wskazać, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS ma zostać przekazane zgłoszenie.

Wypadek? Z pomocą przychodzi ePUAP

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że wnioski on-line zdominowały życie rolników. przez Internet wypełniamy wnioski o płatności bezpośrednie. Tą samą drogą załatwiać więc będziemy coraz więcej formalności. Można się spodziewać, że po zakończeniu pandemii będzie to już jedyny sposób zgłaszania takich spraw.

Ponadto dodajmy jeszcze, że zgłaszając wypadek przy pracy przez Internet możemy jednocześnie wypełnić wniosek SR-23 o odszkodowanie w związku z wypadkiem.

Wypadki przy pracy rolniczej zgłaszane bez zbędnej zwłoki

Wypadek przy pracy w gospodarstwie to dla rolnika duża trauma. Możliwość zgłoszenia wypadku przez ePUAP to duże ułatwienie, gdyż nie zawsze szybkie dotarcie do właściwej jednostki KRUS i zgłoszenie zdarzenia jest możliwe. A czas zgłoszenia ma znaczenie, bowiem wypadek w gospodarstwie powinien zostać zgłoszony przez rolnika bez zbędnej zwłoki.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: epuap, krus, wypadek-przy-pracy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.