Wielkanoc 2021. Święto odrodzenia i nadziei - AgroTube

Wielkanoc 2021. Święto odrodzenia i nadziei

Data publikacji: 04/04/2021 14:04

Aktualizacja: Autor: Wiktoria Roza | Data: 4 kwietnia 2021 o 14:07

wielkanoc 2021
5
(1)

Wielkanoc to nie tylko najpiękniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej, ale także wręcz symboliczna pora odradzania się życia po ciemnej i chłodnej zimie. Jest to również czas odrodzenia i nadziei, która w czasie pandemii jest na wagę złota. Jak spędzamy Wielkanoc 2021 w cieniu koronawirusa?

W większości regionów mamy jeszcze przedwiośnie, ale dłuższy dzień sprawia, że zboża rozpoczynają wegetację po zimie, rozpoczął się czas siewów i nadziei na lepsze plony.

Symbolika Wielkanocy, która przychodzi wraz z wiosną jest jednoznaczna: życie się odradza.

Święta Wielkiej Nocy w czasie koronawirusa

Wielkanoc nie ma stałego terminu, choć tak naprawdę co roku jej data określona jest bardzo dokładnie – wielkanocna niedziela przypada zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca.

Wielkanoc 2021 spędzamy podobnie jak w poprzednim roku. Zamiast hucznych obchodów, wspólnego świętowania – mamy obostrzenia. Czas pandemii zmienił nasze zwyczaje. Jednak o tych najważniejszych nie powinniśmy zapominać. Wielki Piątek kończy wielki post. Z tej okazji w niektórych regionach Polski zakopywano w ziemi garnek z popiołem. Miał on symbolizować koniec smutku i nadejście radości. Dziś ta radość także powinna gościć w naszych sercach. Powinniśmy pamiętać o najbliższych tym bardziej, że nie wszyscy z nich będą mogli usiąść wraz z nami do świątecznych posiłków. Nie zapomnijmy przynajmniej zadzwonić.

Wielkanoc 2021. Życzenia

Okres Wielkanocy w kulturze ludowej pełen jest przepowiedni, z których nasi dziadkowie próbowali wróżyć, jaki będzie urodzaj. ,,Suchy post – dobry rok” – głosi jedne z przysłów. W Wielki Piątek dobry zasiewu początek – to kolejne z przysłów. Choć inne mówi: W dnie krzyżowe męka Boża, wstrzymaj się od siewu zboża. Deszcz w Wielki Piątek napycha każdy kątek. Pamiętajmy także, że ,,gdy mokro w Wielką Niedzielę, rok się sucho ściele”.

Przy tradycyjnym barszczu, mięsiwach, babce drożdżowej i – oczywiście! – jajkach pobądźmy razem z rodziną i  nabierzmy sił. Już wiemy, ze 2021 rok łatwy nie będzie, ale miejmy nadzieję, że będzie urodzajny. Tego życzymy naszym Czytelnikom i sobie na ten wspaniały, pełen nadziei czas.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: przyslowia-wielkanocne, swieta-wielkiej-nocy, wielkanoc, wielkanoc-2021-tradycje, wielkanoc-2021-zyczenia, wielkanoc-przyslowia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.