Poznajcie RolnikaNowoczesnego - Mateusz Libiszowski - AgroTube

RolnikNowoczesny

Odcinek #1: Poznajcie RolnikaNowoczesnego – Mateusz Libiszowski

Data publikacji: 05/04/2021 16:04

Aktualizacja: Autor: Renata Struzik | Data: 5 kwietnia 2021 o 16:13

Napisz do nas
5
(2)

No to… zaczynamy! Startujemy dziś z nowym programem AgroTube: RolnikNowoczesny. Będziemy mogli podglądać tu prace i życie jednego z influencerów rolniczych. Mateusz Libiszowski co tydzień pokaże nam, co się dzieje u niego w gospodarstwie, ale nie tylko – bo również poznamy go od prywatnej strony.

Mateusz Libiszowski prowadzi swoje gospodarstwo w miejscowości Rossoszyca (woj. łódzkie). Razem z rodzicami gospodaruje na ok. 70 hektarach. Poza produkcją roślinną, mają też trzodę chlewną. To jedno z prężniej działających i rozwijających się gospodarstw w okolicy.

RolnikNowoczesny nie tylko w gospodarstwie, ale i w życiu

Mateusz Libiszowski stara się wprowadzać w życie nowoczesne rozwiązania w gospodarstwie. Jest otwarty na nowości. Z resztą widać to m.in. w jego parku maszynowym. Ciągnik John Deere i Steyr już dawno wyparły Ursusa. Jak mówi Mateusz, trzeba dostosowywać maszyny do zapotrzebowania i wymieniać stary sprzęt na nowy. Mimo to, czasem też lubi przejechać się starym Vladimircem w gospodarstwie dziadków. Co klasyk, to jednak klasyk.

Start programu i start wegetacji

Pierwszy odcinek programu RolnikNowoczesny – to jednocześnie start wegetacji roślin w tym roku. W gospodarstwie pora więc na nawożenie jęczmienia ozimego. To już najwyższa pora, chociaż nocami jeszcze bywają przymrozki. Rośliny są trochę obgryzione przez sarny, ale widać już młode listki. Co Mateusz wysiał na start wiosennej wegetacji? I w jakich dawkach? Wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym odcinku programu RolnikNowoczesny.

Tym razem była też wizyta u dziadków. A więc już dzisiaj poznacie też „Vladka”. Jak poradził sobie Mateusz z jego skrzynią biegów? W końcu nie jest łatwo przesiąść się z nowoczesnych maszyn do takich klasyków. Spora różnica pokoleniowa. Z resztą… sami zobaczcie!

Mateusz Libiszowski o sobie i o programie

Posłuchajcie też naszego podcastu „Ekipa AgroTube”, w którym wzięliśmy Mateusza Libiszowskiego na spytki. Opowiedział nam co nieco o swoim gospodarstwie, podejściu do rolnictwa, ale też o życiu prywatnym, swojej dziewczynie czy kontaktach z innymi influencerami z branży agro.

Oczywiście, oglądajcie też kolejne odcinki programu RolnikNowoczesny! Co tydzień kolejny vlog z gospodarstwa w samym sercu Polski. Tego nie można przegapić!

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: ekipa-agrotube, influencer-rolniczy, nawozenie-azotowe, program-rolniczy, rolniknowoczesny, vlog-rolniczy, wideo-rolnicze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.