Silniki Deutz dla Grupy SDF i John Deere Power Systems - AgroTube

Silniki Deutz dla Grupy SDF i John Deere Power Systems

Data publikacji: 05/02/2021 00:02

Aktualizacja: Autor: Renata Struzik | Data: 5 lutego 2021 o 00:37

silniki Deutz-Fahr
0
(0)

Firma Deutz AG odnowiła długoterminową umowę z Grupą SDF. Silniki Deutz będą więc wciąż napędzały maszyny włoskiego producenta maszyn rolniczych. Co więcej, Deutz AG podjął również decyzję o współpracy z John Deere Power Systems. Wspólnie opracują i pozyskają komponenty silnika o mocy do 130 kW.

Współpraca Grupy SDF oraz Deutz AG rozpoczęła się już w latach ‘80 XX wieku. Teraz firmy podpisały kolejną długoterminową umowę. Silniki Deutz pozostaną więc w maszynach Grupy SDF.

Pełen zakres mocy i jeszcze więcej

Nie zmieni się nic w zakresie mocy dostarczanych dla SDF silników – wciąż będą to jednostki poniżej i powyżej 4 litrów pojemności skokowej. Do tych dotychczas dostępnych w maszynach SDF, w tym roku dołączy też nowa gama silników dostosowanych do wyśrubowanych wymogów normy Stage V.

silniki Deutz

Silnik Deutz AG TTCD 6.1

W podpisanej umowie będzie rozszerzony też zakres usług dodatkowych – w tym nowy program X-change.

Jak podkreślają obydwie firmy, ciągniki SDF – dzięki silnikom Deutz AG – są wyjątkowo wydajne przy jednocześnie niskich kosztach eksploatacji. W nowych modelach z serii 8 można wymieniać olej nawet co 1000 motogodzin. Silniki Deutz mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników.

Silniki Deutz i John Deere Power Systems

Obydwie firmy ostatnio podjęły współpracę w zakresie zaprojektowania silnika o mocy do 130 kW. Każda z nich odpowiednio dostosuje go do indywidualnych potrzeb swoich klientów i pod swoją marką będzie go dystrybuować. Natomiast w segmencie ciągników rolniczych, nowy silnik znajdziemy tylko w maszynach John Deere.

Obydwie firmy są wiodącymi producentami na rynku światowym. Wiążą więc duże nadzieje ze świeżo nawiązaną współpracą.

O firmach:

  • Deutz AG to niemiecki producent silników o szerokim zakresie mocy do 620 kW, przede wszystkim do maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, pojazdów użytkowych czy szynowych.
  • Grupa SDF w swojej ofercie ma ciągniki rolnicze i maszyny żniwne SAME, Deutz-Fahr, Lamborghini, Trattori, Hürlimann i Grégoire.
  • John Deere Power Systems jest producentem wysokoprężnych silników i zespołów napędowych. Są one montowane w maszynach przemysłowych, morskich, pozadrogowych czy generatorach.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: ciagniki-john-deere, deutz-fahr, john-deere-power-systems, maszyny-rolnicze, silniki-deutz, silniki-deutz-opinie, silniki-o-niskim-zakresie-mocy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.