Rolnictwo regeneracyjne priorytetem dla Nestle - AgroTube

Rolnictwo regeneracyjne priorytetem dla Nestle

Data publikacji: 11/02/2021 11:02

rolnictwo regeneracyjne
5
(1)

Firma Nestlé do 2030 roku zamierza pozyskiwać połowę surowców do produkcji żywności od gospodarstw praktykujących rolnictwo regeneracyjne. Aktualnie wdraża programy, które mają na celu przystosowanie polskich rolników – dostawców warzyw i owoców – do tego właśnie systemu uprawy.

O zmianach klimatu mówi się już od dawna. Emisja gazów cieplarnianych, zanieczyszczenie ziemi, wody i powietrza szkodzi środowisku naturalnemu i powoduje w nim nieodwracalne zmiany. Bardzo duży wpływ na naturę ma rolnictwo. Dlatego coraz częściej zwraca się uwagę na zrównoważenie produkcji żywności. Ważne tu są systemy uprawy gleby i produkcji żywności, które nie tylko nie szkodzą, ale wręcz pomagają glebie się odnowić czy wspierają bioróżnorodność.

Rolnictwo regeneracyjne dostarczy 50% surowców Nestlé

Jednym z takich systemów jest rolnictwo regeneracyjne, zwane też regeneratywnym. Ogólnie rzecz ujmując, jest to system, który ma na celu poprawę kondycji całego ekosystemu. Przede wszystkim, ma on wzbogacić i użyźnić glebę, poprawić czystość i obieg wody oraz przywrócić lub zwiększyć bioróżnorodność na danym terenie.

Celem redukcja CO2

Rolnictwo regeneracyjne, jako system, który jest najbardziej przyjazny środowisku, stał się priorytetem dla Nestlé w drodze do całkowitej redukcji emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Koncern przyjął więc sobie za cel, aby do 2025 r. uzyskiwać w ten sposób 20% surowców, a do 2030 r. – 50%. Dodatkowo, aby zmniejszyć emisję CO2, koncern zamierza czerpać 100% energii do produkcji i funkcjonowania fabryk z odnawialnych źródeł. Firma chce też w tym celu dostosować odpowiednio swoje portfolio produktowe i opakowania.

OZE farma wiatrowa

Koncern Nestle do 2050 roku zredukować emisję CO2 do zera m.in. poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii

O standardach Nestlé w pozyskiwaniu surowców, czy produkcji żywności i opakowaniach, dowiesz się tutaj.

Nestlé Polska będzie współpracować z lokalnymi dostawcami

Artur Jankowski, prezes Nestlé w Polsce podkreślił, że firmie zależy na współpracy z lokalnymi dostawcami. Oczywiście, w ramach założonego planu, a więc odbioru surowców pochodzących z rolnictwa regeneracyjnego.

Aktualnie firma współpracuje z ok. 60 polskimi gospodarstwami uprawiającymi warzywa i owoce w systemie rolnictwa zrównoważonego. Od teraz, Nestlé będzie namawiało rolników do przejścia na system regeneratywny. W jaki sposób koncern chce ich w tym wspierać? Po pierwsze: szkoląc ich w tym zakresie. Po drugie, dając im dostęp do wsparcia ekspertów i programów do zarządzania gospodarstwem (program Młody Rolnik). I wreszcie po trzecie: pomagając im w praktyce zmienić nawyki.

Na początek, w wybranych gospodarstwach zbadany zostanie obieg dwutlenku węgla. Analiza ta będzie miała na celu optymalizację obiegu składników odżywczych i wzbogacenie gleby w węgiel organiczny. Na pierwszy ogień pójdą dostawcy fabryki Nestlé w Rzeszowie.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: bioroznorodnosc, emisja-dwutlenku-wegla, nestle, ochrona-srodowiska, redukcja-co2, rolnictwo-regeneratywne, rolnictwo-zrownowazone

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.