Polski rolnik. Jakie wartości ceni? Sprawdź! - AgroTube

Polski rolnik. Jakie wartości ceni? Sprawdź!

Data publikacji: 28/01/2021 15:01

Aktualizacja: Autor: Wiktoria Roza | Data: 2 lutego 2021 o 10:20

polski rolnik
0
(0)

Polski rolnik – jaki jest, jakie wartości najbardziej ceni? Odpowiedzi na te pytania dostarcza badanie przeprowadzone przez firmę Wiener. Wynika z niego, że dla gospodarzy na pierwszym miejscu są rodzina i zdrowie. Ważne jest dla nich również duże zaangażowanie społeczne – co piąty badany zadeklarował przynależność do lokalnych organizacji takich jak Ochotnicza Straż Pożarna czy Koła Gospodyń Wiejskich.

Rodzinny, zaangażowany społecznie, ceniący swoje zdrowie. Taki obraz polskiego rolnika rysuje się po zapoznaniu się z wynikami badania przeprowadzonego przez firmę Wiener.

Jaki jest polski rolnik?

Rodzinny i… zdrowy?

Jak informuje firma Wiener wyniki badań wskazują, że dla 50 proc. rolników szczególnie ważne są podstawowe wartości czyli rodzina i zdrowie. Jednak mimo tych deklaracji wielu gospodarzy nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych.

polski rolnik

Polski rolnik ceni rodzinę i zdrowie. Fot. Envato

Z badania firmy Wiener wynika, że co dziesiąty rolnik nigdy nie robił badań profilaktycznych tj. badań prostaty czy też cytologii. Natomiast wizytę kontrolą u stomatologa w ciągu ostatnich 2 do 5 lat odbyło mniej niż 40 proc. respondentów. Podsumowując, choć rolnicy deklarują, że zdrowie to dla nich jedna z najważniejszych wartości to.. nie do końca o siebie dbają. W zakresie zdrowia i badań pozostało więc wciąż jeszcze dużo do poprawy.

Polski rolnik zna się na maszynach! Zobacz jak prezentują się maszyny rolnicze na polu – przejrzyj zdjęcia, które dostajemy od czytelników!

Zaangażowany społecznie

Rolnicy przykładają dużą wagę do życia społecznego – to kolejny wniosek z badania przeprowadzonego przez firmę Wiener. Prawie co piąty badany zadeklarował bowiem przynależność do jednej z lokalnych organizacji. Co drugi – do Koła Gospodarstw Wiejskich, 42 proc. uczestniczących w badaniu gospodarzy należy do Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponadto, producenci rolni nie stronią od zajęć w lokalnych klubach sportowych (40 proc.).

Jak myślicie, czy taki jest właśnie polski rolnik? Zgadzacie się z tym obrazem naszych gospodarzy, jaki rysuje się po zapoznaniu z badaniami przeprowadzonych przez firmę Wiener? Czekamy na Wasze komentarze!

Źródło: WIENER/PAP

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: lokalny-rolnik, polskie-rolnictwo, rolnictwo, rolnik, wiener

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.