Rolniczy podcast. Mandaty dla rolnika - co się zmieni? - AgroTube

Rolniczy podcast. Mandaty dla rolnika – co się zmieni?

Data publikacji: 05/03/2021 14:03

Aktualizacja: Autor: Wiktoria Roza | Data: 5 marca 2021 o 14:54

rolniczy podcast
5
(4)
Za szczekanie psa, zabrudzoną drogę czy też pracę do późnych godzin w nocy. Mandaty dla rolnika to temat rzeka, o którym wielu gospodarzy może długo opowiadać. W obecnych przepisach dotyczących mandatów szykuje się zmiana, która uderzy w rolników? Jaka? Zapraszamy na rolniczy podcast – pierwszy z serii „Podcast AgroTube”!
Do sejmu trafił projekt ustawy Pis zakładający zniesienie prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Zaproponowana zmiana wzbudza także sporo kontrowersji wśród rolników.
Rozmawiamy o tym z prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorem Szmulewiczem. Jak ocenia ten właśnie projekt ? Czy ma on na celu zastraszenie rolników i zniechęcenie ich do udziału w rolniczych protestach? Tego dowiecie się słuchając naszego podcastu!

Rolniczy podcast. Mandaty dla rolnika

Jakie zmiany chce wprowadzić PiS? Dostajesz mandat – z automatu musisz zapłacić grzywnę. Jak ocenia to Wiktor Szmulewicz?
Jest to projekt który krzywdzi osoby ,które ten mandaty mogą otrzymać. A wiemy przecież dobrze, że ludzie dostają mnóstwo mandatów. Jest to rzeczą nieuczciwą, że za nie do końca stwierdzone nasze przewinienie już ktoś płaci – uważa. – Zdarza się, że w sądach się okazuje, że te mandaty były nałożone niesłusznie – dodaje.
Prawo do odmowy mandatu – PiS chce nam je zabrać? Przeczytaj więcej na ten temat!

Podsumowanie

Na zakończenie podsumujmy – jakie zmiany chce wprowadzić PiS? Jeśli zapowiadana przez partię rządzącą nowelizacja wejdzie w życie, to odmowa przyjęcia mandatu przez rolnika – tak samo jak przez jakiegokolwiek innego ukaranego, już nie będzie możliwa. Rolnik będzie musiał w ciągu 7 dni opłacić mandat, a później ewentualnie – dochodzić swojej winy. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Posłuchaj! Zapraszamy na rolniczy podcast – „Podcast AgroTube”!
Zniesienie prawa do odmowy mandatu – jak oceniacie pomysł PiS-u? Czy Waszym zdaniem to dobra zmiana czy też może ograniczenie praw obywatelskich? Jak myślicie? Jesteśmy ciekawi Waszej opinii! Czekamy na Wasze komentarze! 

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: mandat-dla-rolnika, odmowa-mandatu-2021, odmowa-przyjecia-mandatu, odmowa-przyjecia-mandatu-procedura, podcast, zniesienie-prawa-do-odmowy-mandatu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.