Ekipa AgroTube: Bracia Mełgieś z programu Agrorewolucje - AgroTube

Ekipa AgroTube: Bracia Mełgieś z programu Agrorewolucje

Data publikacji: 16/04/2021 21:04

Aktualizacja: Autor: Renata Struzik | Data: 29 kwietnia 2021 o 17:36

Agrorewolucje
5
(3)

Bracia Mełgieś znani są przede wszystkim z programu Agrorewolucje. Rolniczy program szybko zyskał popularność wśród tysięcy rolników. A bliźniacy – sympatię widzów dzięki swojej bezpośredniości, zaradności i ogromnej pasji do rolnictwa. Teraz mamy okazję gościć ich w naszym podcaście.

Agrorewolucje to program internetowy publikowany na platformie YouTube wzorowany na telewizyjnych reality show związanych z innymi branżami. Tu, korzystając z pomocy znanych firm produkujących środki ochrony roślin i nawozy, rewolucję przechodzą gospodarstwa wiejskie. Dla obserwujących jest to okazja do poznania zalecanych metod upraw i ochrony. Dla uczestników z kolei – szansa na zwiększenie dochodowości gospodarstwa i… rozpoznawalność w całej Polsce.

Pierwszą edycję programu Agrorewolucje poprowadzili Anna i Grzegorz Bardowscy (znani z programu „Rolnik szuka żony”). Uczestników do AgroRewolucji wybrano spośród ochotników z małych i dużych gospodarstw.

Bracia Mełgieś wystąpili w pierwszym sezonie programu. Jak sami mówią, udział w nim sporo im dał – przede wszystkim wiedzy na temat upraw, nawożenia, zabiegów.

Agrorewolucje i co dalej?

Bracia Mełgieś prowadzą swoje gospodarstwo w Krzczonowie na Lubelszczyźnie. Dla Pawła i Piotra przygoda z Agrorewolucjami zakończyła się dwa lata temu, ale efekty odczuwają do dziś.

– Staramy się te wszystkie rady, które wtedy dostaliśmy, wcielać w życie – mówią zgodnie. – Dziś już wiemy, że zawalona była praca u podstaw. Podstawa to pH gleby. Jeśli pH jest nieuregulowane, to możemy stosować azot w niebiotycznych dawkach, a i tak nie przyniesie to efektu – podkreślają.

Rolnicy po godzinach

Bracia gospodarują na 42 hektarach. Jednak nie jest to ich podstawowa praca i źródło dochodu. Obaj pracują poza rolnictwem – Piotrek w firmie logistycznej, a Paweł – u dilera jednego z producentów maszyn rolniczych. Jednak prowadzenie gospodarstwa to ich wielka pasja. Jak podkreślają, to ich relaksuje i pomaga odpocząć po pracy. W gospodarowaniu pomaga im tata, który także pracuje zawodowo poza gospodarstwem. Trudno w to uwierzyć, ale jak widać o 42 hektary upraw można zadbać ,,po godzinach”.

Jak to jest możliwe? Co w tym sezonie uprawiają bracia? Jaka jest planowana przez nich największa inwestycja w gospodarstwie? O tym wszystkim dowiecie się w podcaście „Ekipa AgroTube”. Co więcej, będziemy im towarzyszyć w pracy po godzinach – w gospodarstwie – przez najbliższe miesiące i liczymy na to, że będziecie razem z nami. Zapraszamy!

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: agrorewolucje-2018, agrorewolucje-uczestnicy, agrorewolucje-youtube, bracia-melgies, podcast, podcast-rolniczy, program-rolniczy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.