Jakie ceny żywca wieprzowego w Niemczech? Sprawdź! - AgroTube

Jakie ceny żywca wieprzowego w Niemczech? Sprawdź!

Data publikacji: 26/01/2021 22:01

Aktualizacja: Autor: Wiktoria Roza | Data: 2 lutego 2021 o 10:25

ceny żywca wieprzowego w niemczech
0
(0)

Rynek trzody chlewnej w Polsce pogrążył się w kryzysie. Notowania tuczników pozostają na poziomie poniżej opłacalności produkcji, wzrósł import prosiąt z Danii. W związku z tym, że sytuacja w naszym kraju jest mocno uzależniona od tego, co się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów sprawdzamy jakie są ceny żywca wieprzowego w Niemczech.

Na krajowym rynku trzody chlewnej nadal fatalna sytuacja. Cena w wadze żywej pozostaje obecnie na poziomie z ubiegłego tygodnia i wynosi średnio około 3,60 zł/kg. To znacznie niższa stawka niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy rolnikom płacono w skupach przeciętnie 5,40 zł/kg.

ceny żywca wieprzowego w niemczech

Ceny żywca wieprzowgo na rynku niemieckim są stabilne. Fot. pixabay.com

Polski rynek pozostaje pod wpływem sytuacji w Niemczech. Po tym, jak u naszych zachodnich sąsiadów wykryto przypadki ASF, Niemcy z automatu straciły możliwość sprzedaży wieprzowiny na rynki azjatyckie (Chiny, Korea Południowa, Japonia). Spowodowało to nadpodaż tuczników, które okazały się być dla polskich zakładów mięsnym łakomym kąskiem. W efekcie ceny trzody chlewnej w Polsce spadły.

Ceny żywca wieprzowego w Niemczech

Sytuacja na krajowym rynku pozostaje więc mocno pod presją tego co się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów. Cena VEZG dla świń rzeźnych ustalona w środę 20 stycznia 2021 roku pozostała na stabilnym poziomie 1,19 €/kg wbc.

Czy w najbliższym czasie są szanse na poprawę sytuacji na niemieckim rynku i zdjęcie mięsnej nadwyżki? Jak informuje Aleksander Dargiewicz z KZP-PTCH (Pol-Pig) około milion świń czeka nadal na odbiór przez niemieckie rzeźnie. Nadwyżka żywca ma zostać zlikwidowana w ciągu kolejnych tygodni ze względu na wcześniejszy niższy import prosiąt. Jednak może to potrwać przez wiele tygodni.

Prognozy nie są optymistyczne

Niski popyt, kłopoty związane ze sprzedażą mięsa a także wysoka masa tuczników. Z tymi problemami borykają się obecnie producenci wieprzowiny w Niemczech. Na domiar złego sytuację pogarsza pandemia koronawirusa i przytrafiająca się często kwarantanna pracowników ubojni. W efekcie wiele zakładów mięsnych pracuje poniżej swoich możliwości produkcyjnych.

Ceny żywca wieprzowego w Niemczech. VEZG – sprawdź notowania!

Podsumowując, sytuacja na rynku niemieckim nie napawa optymizmem. Polscy producenci trzody chlewnej muszą uzbroić się w cierpliwość żeby przetrwać kryzys widoczny na naszym rynku. Niskie ceny trzody chlewnej mogą się bowiem utrzymać do końca I kwartału tego roku.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: ceny-rolnicze, ceny-swin-aktualne, ceny-tucznikow-prognozy, ceny-zywca-wieprzowego-aktualne, duza-gielda-niemiecka-swin, najnowsze-notowania-trzody-na-gieldzie-niemieckiej, vezg

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.