Nowy glifosat od CIECH przełomem na skalę światową? - AgroTube

Glifosat od CIECH z nową formulacją: mniejsza zawartość substancji aktywnej, skuteczność bez zmian

Data publikacji: 04/03/2021 07:03

nowy glifosat od CIECH
5
(3)

Na rynku pojawiła się nowa technologia BGT („Better Glyphosate Technology”). Dzięki niej, w herbicydach totalnych będzie o połowę mniejsza ilość substancji aktywnej przy jednoczesnej wysokiej skuteczności (takiej jak dotychczas) środka. Nowy glifosat od CIECH ma zastąpić dotychczasową formulację tej substancji na świecie – takie plany ma polski producent.

CIECH Sarzyna – polski producent środków ochrony roślin uzyskał już rejestrację na swoją najnowszą technologię BGT. Według przedstawicieli spółki, dzięki innowacyjnej formulacji, dawka substancji aktywnej, którą rolnicy będą stosować na hektar będzie o połowę mniejsza. Zapewniają przy tym, że skuteczność herbicydów pozostanie bez zmian.

Nowy glifosat od CIECH to chęć dostosowania się do zasad Zielonego Ładu. Nowy plan strategiczny WPR sporo mówi o zmniejszeniu stosowania środków ochrony roślin w Europie i zmierzaniu w stronę ekologii.

Z drugiej strony, polski producent w ten sposób chce powtórzyć sukces Chwastoxa – aktualnie najbardziej popularnego herbicydu zbożowego na polskim rynku. Tylko tym razem – skala ma być znacznie większa.

Glifosat od CIECH

CIECH Sarzyna uzyskał już rejestrację technologii w ministerstwie rolnictwa. Już wiosną tego roku możemy spodziewać się pierwszych produktów z zawartością glifosatu o nowej formulacji. Jeszcze w tym roku trafi on też na inne, zagraniczne rynki.

Docelowo, nowa formulacja ma zastąpić dotychczasową we wszystkich produktach CIECH Sarzyna, m.in. Agrosar. Oczywiście, mowa tu o herbicydach, które w składzie mają glifosat.

Tajniki nowej technologii

BGT to optymalne połączenie adiuwantów oraz dodatków, które pozwoliły na zwiększenie skuteczności samej substancji aktywnej – glifosatu – w produkcie. Jak wskazuje producent, dzięki temu połączeniu łatwo można przygotować ciecz roboczą. Jednocześnie, herbicyd lepiej utrzymuje się na powierzchni rośliny. Dzięki temu nowy glifosat od CIECH lepiej w nią wnika i przemieszcza się w jej wnętrzu. Jednym słowem – substancja aktywna jest znacznie lepiej wykorzystana przez roślinę, niż w dotychczas stosowanych formulacjach.

To właśnie te cechy sprawiają, że można ograniczyć ilość glifosatu w herbicydzie bez obniżenia jego skuteczności.

glifosat od CIECH

Technologia została przebadana zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Pierwsza taka zmiana w glifosacie na świecie od 45 lat!

Warto tu podkreślić, że polski producent środków ochrony roślin jako pierwszy od 45 lat wprowadził tak znaczącą zmianę w formulacji tej popularnej na całym świecie substancji aktywnej.

Glifosat jest najbardziej znaną i najczęściej stosowaną substancją aktywną w ochronie roślin na świecie. Jest on też tematem wielu dyskusji i przedmiotem kontrowersji dotyczącymi bezpieczeństwa jego stosowania. Ograniczenie w ilości stosowanej substancji na pewno zadziała więc tu na korzyść.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.


Pamiętaj, żeby ze środków ochrony roślin korzystać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zapoznaj się z informacjami umieszczonymi w etykiecie! Informacje prezentowane na portalu AgroTube nie zwalniają z tego obowiązku i nie zawierają pełnej instrukcji stosowania środków ochrony roślin.

Tagi: agrosar, agrosar-sklad, bgt, chwastox, ciech-sarzyna, formulacja-glifosatu, glifosat, zielony-lad

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.