Ciągniki Belarus na czwartym miejscu w Polsce - AgroTube

Ciągniki Belarus na czwartym miejscu w Polsce

Data publikacji: 27/01/2021 07:01 | Autor: Renata Struzik

Aktualizacja: Autor: Renata Struzik | Data: 27 stycznia 2021 o 11:13

Ciągniki Belarus
0
(0)

Ranking sprzedaży nowych ciągników rolniczych 2020 roku nie uwzględnia białoruskiego producenta. Gdyby jednak ciągniki Belarus znalazły się w tym zestawieniu, wyprzedziłyby markę Deutz-Fahr, plasując się tuż za podium. Dlaczego ciągniki nie są ujęte w tych statystykach?

Mińska Fabryka Traktorów MTZ produkuje ciągniki Belarus już od 1953 roku. Na polski rynek wdarły się one szturmem całkiem niedawno. I trzeba przyznać, że z sukcesem. Według raportu sprzedaży ciągników Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w ubiegłym roku polscy rolnicy kupili aż 981 sztuk tych ciągników.

Sprawdź najnowszy ranking sprzedaży nowych ciągników rolniczych 2020!

Ciągniki Belarus poza statystykami

Pomimo, że mamy dostęp do danych dotyczących sprzedaży, to ciągniki Belarus nie zostały uwzględnione w samym rankingu PIGMIUR. Dlaczego? Chodzi tu o zasady wpisywania do statystyk nowych ciągników. Po pierwsze, ciągniki muszą być wyprodukowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Po drugie, aby były one „wciągnięte” na tę listę, muszą pierwszą rejestrację mieć w naszym kraju.

Tymczasem MTZ rejestruje swoje ciągniki w Białorusi. Dopiero potem możemy maszyny przerejestrowane, już po wwiezieniu ich na teren naszego kraju. Z tego powodu, według definicji, zostają one automatycznie uznane za maszyny używane. Z kolei w statystyki maszyn używanych ciągniki Belarus również nie mogą być wliczone. Według założeń, maszyny musiałyby mieć powyżej 3 lat. I tak, ciągniki Belarus lądują poza wszelkimi statystykami. A szkoda, bo ich pozycja w naszym kraju jest całkiem niezła.

Belarus tuż za podium

Gdyby jednak statystyki i ranking PIGMiUR uwzględniały Belarus w statystykach, wyprzedziłby on markę Deutz-Fahr i uplasował się na czwartym miejscu w zestawieniu. W ubiegłym roku rolnicy kupili aż 981 sztuk tych ciągników w naszym kraju!

Nasi rolnicy coraz bardziej doceniają maszyny wschodniego producenta. Oczywiście, cena również odgrywa tu dużą rolę. W końcu Belarus są to ciągniki budżetowe. Nie oczekujmy tu więc wyjątkowych udogodnień. Z założenia z resztą ta maszyna ma być solidna, tania i „nie do zajechania”.

Rolnicy często poszukują takich właśnie konstrukcji. Inni producenci inwestują coraz więcej w elektronikę i dokładanie kolejnych udogodnień w swoich maszynach. Tymczasem Belarus przyjął całkiem inną taktykę – stawia na prostotę. Ma to jednak też swoje wady. Kabiny tych ciągników nie należą do komfortowych. Wykonanie niektórych elementów czy ich jakość również budzą wątpliwości. Do tego – zmiana biegów czy przełączniki wymagają dużo siły. Oczywiście, nie wpływa to na samą pracę ciągnika, ale na komfort użytkownika – jak najbardziej.

Belarus 820 – opinie

Chyba najbardziej popularny w ostatnim czasie model białoruskiego producenta to Belarus 820. Jest to następca MTZ-82 (produkowanego od 1972 roku). Okazuje się, że obydwa modele niewiele różnią się od siebie. Producent wprowadził tylko niezbędne usprawnienia.

Silnik ma moc 81 KM. Ciągnik ma udźwig 3200 kg. Brak w nim zbędnej elektroniki, dzięki czemu jest on bezawaryjny. Jest to powód, dla którego polscy rolnicy coraz częściej decydują się na jego zakup.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.

Tagi: belarus, ciagnik, nowe-ciagniki-rolnicze, pigmiur, ranking-ciagnikow-rolniczych, sprzedaz-ciagnikow-rolniczych, traktor-belarus

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE

Serwis specjalny

KONTAKT24

Zależy nam na Twojej opinii. Chcemy, żeby AgroTube był głosem rolników.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia lub wideo i chcesz je opublikować na naszym portalu?

A może masz do nas jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz porozmawiać w sprawie reklamy na naszym portalu, zajrzyj do zakładki Reklama.